2x VAKPLAST vertikální hydroponický systém 4SV čtyřstěn na vertikální hydro pěstování 18.000,- Kč

Toto je můj inzerát
Vloženo: 20.5.2024 12:52 Typ: Nabízím Kategorie: Komplety Od: Vlaďka Město: Rožnov pod Radhoštěm

2x VAKPLAST vertikální hydroponický systém 4SV čtyřstěn na vertikální hydro pěstování.
Možno prodat i zvlášť.
Cena za 2ks 18000,-.
Přidáváme k tomu zdarma perfektní Torus Hydro perfectpH InLine, okysličovač vody a spousty náhradních květináčů.
2x VAKPLAST VERTIKÁLNÍ HYDROPONICKÝ SYSTÉM - ČTYŘSTĚN VELKÝ - 4 SV-původní cena 60 000.


Popis produktu

Tento model pěstebniho systému je na trhu tím nejvýkonnějším!

Nedochází k žádným světelným ztrátám, je zde využít maximální potenciál prostoru a světla v něm. Jedná se o hydroponické zařízení využívající techniku živného filmu (NFT-Nutrient film technique), které je uspořádáno do vertikální pěstební soustavy se samotížným protékáním živné vody k pěstovaným rostlinám.

V tomto systému není žádné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla (eliminace tvorby řas). Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.

Tento systém je minimálně stejně výkoný jako horizontální systémy a navíc uživateli umožňuje skvělý přístup či celkovou mobilitou systému, která je omezena pouze délkou přívodního kabelu.

Dále se vyznačuje jednoduchou údržbou, ať už jednoduchostí při namíchání živného roztoku a její kontrolou tak i dobrým přístupem k rostlinám pro jejich údržbu ale i při sklizni. Také nevzniká spousta odpadu jako u systému využívajících média (hlína, rockwool, keramzit...) což je finančním přínosem při každé sklizni ale i časovým jelikož odpadá čas při likvidaci tohoto odpadu, nebo čistěním znovu použitelného materiálu (keramzitu). Jediným odpadem je kořenový systém rostlin, který se po otevření víka jednoduše vytáhne a může se recyklovat jako kompost. Pěstební nádoby se dají jednoduše sundat a osprchovat.

Pěstebni systém je vhodný na pěstování chili paprik, sladké papriky, rajčat, bazalky, oregána, špenátu a dalších rostlin.


Pěstebni systém je vhodný na pěstování chili paprik, sladké papriky, rajčat, bazalky, oregána, špenátu a dalších rostlin

Doporučený počet menších rostlin jako je bazalka: 245. umožňuje na ploše cca 2,25 m² hospodařit s plochu cca 7,2 m². Teoreticky může být až třikrát výkonnější než horizontální systémy, a z pravidla jsou na něm dva až dva a půlkrát tak vysoké sklizně, při stejně výkonném osvětlení. kdy každé světlo osvětluje až třikrát větší plochu než u horizontálních systémů.


Technická data:
- doporučené osvětlení: 2x 400 - 600 W
- výkon čerpadla: 40 W
- počet stran: 4 ks
- délka strany: 1500 mm
- počet pěstebních nádob na straně: 7 ks
- obsah rezervoáru: 170 l
- provedení: levé i pravé
- celková výška systému: 2450 mm
- doporučený prostor: 1600 x 2500 x 2600
- reálný prostor při zavřených dveřích: 2,25 m²
- reálně využitelná pěstební plocha: 7,2 m²

Odpovědět na inzerát
Vaše jméno:
Váš email:
Zpráva: